Present Simple ćwiczenia pdf

Wydajne wsparcie nauki języka angielskiego dla maluchów
Nikomu nie wypada wyjaśniać, jak ważny jest język angielski i to, by dziecko zdołało jak najwcześniej uczyć się go w sposób funkcjonalny. Powstały już bezgraniczne tomy lektur i poradników wskazujących na to, jak można wspierać swoje dziecko w zmaganiach się z obcym językiem. W tym miejscu próbujemy zebrać w pigułce jedne z najistotniejszych narzędzi, które okazały się skuteczne w nauce języka angielskiego w znacznej większości przypadków.

pomoce dydaktyczne do angielskiego

Aktywna nauka języka angielskiego – jak wspomóc potomka?
Najistotniejsze w nauce języka angielskiego w okresie dzieciństwa jest zjednoczenie jej z rozrywką. To daje bardzo dobre efekty, szczególnie wtenczas, kiedy taka nauka jest wspomagana przez solidnego korepetytora. Dobrego – to znaczy, kochającego nie wyłącznie język angielski, ale również dzieci, a do tego potrafiącego tę wiedzę i miłość przekazać.
Poza zatrudnieniem korepetytora wolno wspomagać dziecko przez zachęcanie go do korzystania z takich pomocy dydaktycznych jak:
•    Flashcards
•    Książeczki interakcyjne
•    Ćwiczeniówki
Jako rodziciel, jakiemu zależy na wzorowych zdolnościach językowych dziecka, powinieneś mieć też otwarty umysł na notoryczne poszukiwanie pomysłów, dyrektyw, dodatkowych materiałów, które będą brzdąca ożywiać do pogłębiania nauki, odkrywania nowych słówek. Z czasem dziecko samo będzie domagało się dodatkowych bodźców, koniec końców pokocha ten drugi język, a owoce tej miłości będą mu wspomagać przez całe życie – od zdobywania porządnych stopni w szkolnej ławie, po pokaźniejsze możliwości w kontekście kariery zawodowej.