Kraków zwalcza ze smogiem

Głównym z trudnych utrudnień w większości miast w Polsce jest komunikacja. Nasze miasta są nie dostosowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki powstał poprzez wzrost liczby samochodów na naszych ulicach. Przez to właśnie główną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie musi rozpocząć prawie każda gmina jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by polepszyć wygodę mieszkańców jak również usprawni integralność gospodarki Krakowa.

Spośród innych miast, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie mocno się wyróżniają. Krakowianie w referendum wypowiedzieli się za budową metra, ale zanim metro powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz drogi trzeba włożyć sporo pieniędzy . Z ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni elektryczną nitkę autobusową – pierwszą w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków ma remont przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już wybudowanymi połączeniami i naprawy istniejących tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dojazdach do biur przeszkadzają na co dzień. Warto zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i by było lepiej, wymagać trzeba cierpliwości. Kraków centrum konferencyjne
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko kolejne drogi, jak również doskonalszej odporności powierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z przykładów może być ścieralna nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga dodatkowo wielu remontów i nowych pomysłów, by jeździło się po mieście wygodnie. Nie tylko autem, ale też autobusami. Ale widać jasno, że całość jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.