Kompetentne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Współcześnie kobiety przeważnie dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa różnorodna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Radoń-Pokracka

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Dziś w stworzonym przez nas państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy są w stanie liczyć na profesjonalną opiekę związaną z czasem ciąży i połogu.
W kolosalnym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, w następstwie tego też całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez fachowców dysponujących nie tylko wysokiej klasy oprzyrządowaniem, ale w głównej mierze również ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje co niemiara radości, lecz również o jego zdrowie trzeba dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, skutkiem tego też zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących specjalne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci kreowane są doskonałe warunki lekarskie. Lekarze dbają nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, niemniej jednak też o ich komfort i właściwe samopoczucie, jakie ma okazję rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług zawodowców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.